Jesteś tutaj

Sportowe sukcesy szermierzy

10.05.2023

W dniach 2-3 maja 2023 r.  w Szczecinie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Zawody te mają rangę Mistrzostw Polski do lat 17.

Julia Gwoździnska została brązową medalistką Mistrzostw Polski do lat 17. Ogromny wysiłek jaki Julia wkłada w treningi oraz przygotowania do każdych zawodów został uhonorowany medalem. Zawodniczka od samego początku realizowała swoje założenia. Determinacja oraz walka do samego końca to klucz do jej sukcesu, który jest niesamowity. Cieszmy się jej sukcesem i wszystkim naszym zawodnikom życzymy również takich sukcesów. Dziękujemy Gminie Nowa Wieś Wielka za wsparcie naszego klubu, a tym samym umożliwienie naszym zawodnikom realizacji sportowych celów.

W Mistrzostwach Polski do lat 17 startowali oprócz Juli nasi zawodnicy którzy mieli również udany start w zawodach. W swoim pierwszym roku w nowej kategorii wiekowej zakwalifikował się Jędrzej Nadarzewski. Jędrzej wystartował w zawodach po dłuższej nieobecności, ale to nie przeszkodziło mu w udanym starcie. W eliminacjach grupowych wygrał dwie walki co pozwoliło awansować do najlepszej 32 zawodów, tam musiał uznasz wyższość zawodnika z Warszawy. Remigiusz Mrozowicz wygrał 4 walki grupowe i niestety przegrał z zawodnikiem z Katowic o czołową 16 turnieju.  W turnieju drużynowym startowały nasze zawodniczki, które po zaciętym boju z klubem z Białegostoku awansowały do najlepszej 8 turnieju. Ostatecznie nasze Panie zajęły 8 lokatę. Skład drużyny: Julka Gwoździnska, Lena Siemionow, Mischaela Nowakowska.

Źródło Mateusz Górski, Prezes UKS "Szabla Brzoza"