Jesteś tutaj

WYDARZENIA SPORTOWE

16.05.2019

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY, SZCZECIN 02-03.05.2023 r.   

Julia Gwoździnska została brązową medalistką Mistrzostw Polski do lat 17. Ogromny wysiłek jaki Julia wkłada w treningi oraz przygotowania do każdych zawodów został uhonorowany medalem. Zawodniczka od samego początku realizowała swoje założenia. Determinacja oraz walka do samego końca to klucz do jej sukcesu, który jest niesamowity. Cieszmy się jej sukcesem i wszystkim naszym zawodnikom życzymy również takich sukcesów. Dziękujemy Gmina Nowa Wieś Wielka za wsparcie naszego klubu, a tym samym umożliwienie naszym zawodnikom realizacji sportowych celów.

W Mistrzostwach Polski do lat 17 startowali oprócz Juli nasi zawodnicy którzy mieli również udany start w zawodach. W swoim pierwszym roku w nowej kategorii wiekowej zakwalifikował się Jędrzej Nadarzewski. Jędrzej wystartował w zawodach po dłuższej nieobecności, ale to nie przeszkodziło mu w udanym starcie. W eliminacjach grupowych wygrał dwie walki co pozwoliło awansować do najlepszej 32 zawodów, tam musiał uznasz wyższość zawodnika z Warszawy. Remigiusz Mrozowicz wygrał 4 walki grupowe i niestety przegrał z zawodnikiem z Katowic o czołową 16 turnieju.  W turnieju drużynowym startowały nasze zawodniczki, które po zaciętym boju z klubem z Białegostoku awansowały do najlepszej 8 turnieju. Ostatecznie nasze Panie zajęły 8 lokatę. Skład drużyny: Julka Gwoździnska, Lena Siemionow, Mischaela Nowakowska.

 

Źródło: Mateusz Górski, Prezes UKS "Szabla Brzoza"

I OTWARTY HALOWY PUCHAR POLSKI W ŁUCZNICTWIE NIEOLIMPIJSKIM, SYCÓW 26.02.2023 r.

Milo nam poinformować, iż seniorzy UKS Sokół Brzoza bardzo dobrze rozpoczęli sezon 2023 w łucznictwie. Na przełomie stycznia i lutego odbywał się I Otwarty Halowy Puchar Polski w Łucznictwie Nieolimpijskim. I runda odbyła się w Starachowicach, II w Więcławicach koło Krakowa, a III w Sycowie. Drużyna w składzie Michał Stachura, Sebastian Zieliński oraz Łukasz Kosiciarz ( mazowieckie) okazała się być najlepszą drużyną po wszystkich trzech rundach. Puchar Polski w kategorii łuków bloczkowych ( drużyna) I Otwartego Halowego Pucharu Polski należy do UKS Sokół Brzoza.

Źródło: Sebastian Zieliński, Prezes UKS "Sokół Brzoza"

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W BIAŁYMSTOKU

W dniach 27-28 kwietnia 2022 r.  w Białymstoku odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Zawody te mają rangę Mistrzostw Polski do lat 17.

W turnieju indywidualnym Uczniowski Klub Sportowy "Szabla Brzoza" reprezentowało 3 zawodników - Julia Gwoździńska,  Mikołaj Fiedorowicz oraz Mikołaj Przybylski. Doskonałe przygotowanie do zawodów, ciężka praca zawodników i trenerów poskutkowała świetnym startem naszych szermierzy. Mikołaj Fiedorowicz zajął 6. miejsce, a  Mikołaj Przybylski był 13. Wśród kobiet bardzo dobre 17. miejsce zajęła Julia Gwoździńska. W drugim dniu zawodów rozegrany został turniej drużynowy.  który UKS Szabla Brzoza reprezentowali Mikołaj Fiedorowicz, Remigiusz Mrozowicz oraz MIkołaj Przybylski. Rozgrywki na planszach obfitowały w emocje i zwroty akcji. Fantastyczna postawa, a także odporność psychiczna naszych zawodników poskutkowała zajęciem 5. miejsca Drużynowych Mistrzostw Polski do lat 17.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Źródło: Mateusz Górski, Prezes UKS "Szabla Brzoza"

 

VIII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MIKOŁAJKOWY W SZABLI DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

11 grudnia 2021 r. w Brzozie odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy w szabli dziewcząt i chłopców. Do szermierczej stolicy powiatu bydgoskiego zjechali się zawodnicy z klubów szermierczych z całej Polski w kat. wiekowych dzieci, młodzika oraz juniora młodszego. Sportowcy UKS Szabla Brzoza mogli skrzyżować klingi z niemal setką zawodników z Konina, Wołomina, Warszawy, Poznania, Olsztyna, Łodzi, Sosnowca, Katowic a nawet dalekiego Lublina. Emocjom i dobrej sportowej rywalizacji, w duchu fair play, nie było końca. Jak na tradycję Turnieju Mikołajkowego przystało, zawodników odwiedził Św. Mikołaj z elfami, aby obdarować uczestników słodyczami.

Obok dobrej zabawy toczyła się rywalizacja sportowa. O jak najlepsze wyniki dla naszego klubu walczyło 17 zawodników. Dobry doping oraz walki na swoim "terenie" przyniosły świetne wyniki:
w kategorii juniora młodszego:
1. miejsce - Mikołaj Przybylski
5. miejsce - Julia Gwoździńska
6. miejsce - Mikołaj Fiedorowicz

w kategorii dzieci:
2. miejsce - Róża Czerebiej
3. miejsce - Nela Kukawka
6. miejsce - Karol Lewandowski
8. miejsce - Sebastian Janowiak

Wszystkim zawodnikom gratulujemy wyników!

W imieniu Zarządu UKS Szabla Brzoza składamy serdeczne podziękowania dla: Starosty Bydgoskiego Pana Wojciecha Porzycha, Wójta Gminy Nowa Wieś Wielka  Pana Wojciecha Oskwarka, Wójta Gminy Białe Błota Pana Dariusza Fundatora, Sołtysa oraz Przewodniczącego Rady Gminy Nowa Wieś Wielka Pana Waldemara Owczarzaka, a także przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy Pana Andrzeja Kubiaka oraz Pana Romualda Góraczyka. Dzięki Państwa wsparciu, uczestnicy naszego Turnieju otrzymują cenne nagrody w postaci sprzętu szermierczego. Dziękujemy również Dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Brzozie Panu Aleksandrowi Królikowskiemu za umożliwienie przeprowadzenia zawodów. VIII Turniej Mikołajkowy w szabli dziewcząt i chłopców został również wsparty ze środków Urzędu Marszałkowskiego Woj. Kujawsko-Pomorskiego oraz Ministerstwa Sportu.

Źródło: Mateusz Górski, Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego "Szabla Brzoza"
 

WRZESIEŃ 2021 W UKS "SZABLA BRZOZA"

Pod koniec września zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego "Szabla Brzoza" mieli okazję zaprezentować zdobyte podczas letnich zgrupowań umiejętności szermiercze. Intensywne treningi, determinacja i pasja,  z jaką młodzi zawodnicy podchodzą do treningów zaowocowała bardzo dobrymi wynikami na szermierczych planszach.

18 września 2021 w Katowicach odbył się Międzynarodowy Puchar Polski Juniorów Młodszych w szabli. Szczególne gratulacje należą się Mikołajowi Fiedorowiczowi, który zajął w tym turnieju 6. miejsce. Z bardzo dobrej strony pokazali się nasi młodzicy - Kacper Janowiak, Mikołaj Nadarzewski oraz Jędrzej Nadarzewski, którzy zameldowali się w komplecie w turnieju pucharowym, wcześniej przechodząc przez eliminacje grupowe W turnieju wystartowały także nasze szablistki. Julia Gwoździńska oraz Lena Siemionow, błyskawicznie przeszły przez eliminacje, niestety w walkach pucharowych zabrakło im szczęścia i obie zawodniczki przegrały małą różnicą punktów.

W miniony weekend - 26.09.2021 r. w Lublinie odbyły się Ogólnopolskie MIstrzostwa Województwa Lubelskiego w szabli. Nasi zawodnicy przywieźli z tych zawodów fantastyczne wyniki oraz worek medali. Na szczególne wyróżnienie zasługują:
- Mikołaj Fiedorowicz - 1. miejsce w kategorii juniora młodszego,
- Julia Gwoździńska - 2. miejsce w kategorii juniorek młodszych,
- Lena Siemionow - 3. miejsce w kategorii juniorek młodszych,
- Jędrzej Nadarzewski - 3. miejsce w kategorii młodzika,
- Michaela Nowakowska - 5. miejsce w kategorii młodziczek,
- Iga Tomaszczyk - 8. miejsce w kategorii juniorek młodszych,
- Mikołaj Nadarzewski - 8. miejsce w kategorii młodzika,
- Jan Fiedorowicz - 12. miejsce w kategorii młodzika.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy startów w zawodach.

Źródło: Mateusz Górski, Prezes UKS SZabla Brzoza
 

ZAKOŃCZENIE SEZONU PIŁKARSKIEGO 2020/2021

Dnia 26.06.2021 roku o godzinie 17:30 rozpoczęliśmy zakończenie sezonu piłkarskiego 2020/2021. Przed oficjalnym zakończeniem, drużyna Akademii Futbolu Brzoza rozegrała swój ostatni mecz ligowy tego sezonu z drużyną Iskry Zamość-Rynarzewo. Zwieńczeniem tego udanego sezonu była wysoka wygrana z ekipą z Zamościa aż 8:0. Po meczu zawodnicy, kibice, trenerzy i zarząd nie kryli zadowolenia i wspólnie zaczęli świętować awans drużyny z Brzozy do wyższej klasy rozgrywkowej (A-klasy).

W oficjalnej części zawodnicy, trenerzy i osoby, które wspierały stowarzyszenie Akademii Futbolu Brzoza zostali hojnie obdarowani i uhonorowani przez Pana Wojciecha Oskwarka, Wójta Gminy Nowa Wieś Wielka, Pana Andrzeja Kubiaka, Dyrektora ds. Promocji Kultury i Sportu z ramienia Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy oraz Pana Waldemara Owczarzaka,  Przewodniczącego Rady Gminy Nowa Wieś Wielka. Szczególne podziękowania zostały skierowane do Prezesa AF Brzozy, Pana Pawła Platy, Trenera zespołu Pana Artura Góreckiego, Kapitana zespołu Filipa Jurczykowskiego oraz zawodników, którzy przez cały rok ciężko pracowali, aby osiągnąć ten sukces.
Na koniec zebrani goście mogli raczyć się przysmakami z grilla oraz ciastem i kawą, porozmawiać i podziękować sobie za udany sezon. Dziękujemy również Panu Aleksandrowi Królikowskiemu, który użyczył teren przyszkolny do zorganizowania tej pięknej uroczystości.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia - aby obejrzeć, kliknij w zdjęcie poniżej.


 

Źródło:
Wojciech Plata
Trener Akademii Futbolu Brzoza

 

MISTRZOSTWA POLSKI /JUNIORÓW W SZERMIERCE

Mistrzostwa Polski Juniorów w szabli odbyły się 04-05.06.2021 r. w Chotomowie i rozpoczęły się od turnieju indywidualnego. Klub UKS Szabla Brzoza reprezentowali:

  • Lena Siemionow,
  • Oskar Kwiatkowski,
  • Mikołaj Fiedorowicz,
  • Mikołaj Przybylski,
  • Remigiusz Mrozowicz.

W kategorii kobiet Lena Siemionow  niestety musiała uznać wyższość przeciwniczek w grupie. Była ona jedną z najmłodszych uczestniczek Mistrzostw Polski. Jej dzielne zmaganiami, które trwały cały sezon w dwóch kategoriach wiekowych, przyczyniły się do zakwalifikowani na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, która odbędzie się w Łodzi.

W kategorii mężczyzn dwóch naszych zawodników odpadło tuż po walkach grupowych.  Do fazy pucharowej zawodów, awansowali Mikołaj Fiedorowicz i Oskar Kwiatkowski. Pierwsze walki o czołową 32 wygrali bez problemu, natomiast w następnej rundzie zabrakło troszeczkę szczęścia. Oskar musiał uznać wyższość kolegi z Ząbek, a Mikołaj zawodnika z Białegostoku.

Miejsca naszych zawodników:
Lena Siemionow - 42,
Oskar Kwiatkowski - 25,
Mikołaj Fiedorowicz - 28,
Mikołaj Przybylski - 57,
Remigiusz Mrozowicz - 65.

W sobotnim turnieju drużynowym nasza drużyna wystąpiła w składzie: Oskar Kwiatkowski, Mikołaj Fiedorowicz, Mikołaj Przybylski i Remigiusz Mrozowicz.

Chłopcy swoją pierwszą walkę wygrali z przeciwnikami z ZKS Sosnowiec 45-42, w następnym pojedynku myśleli uznać wyższość zawodników z MUKS Victor Warszawa, którzy później zostali Mistrzami Polski. Pozostały nam walki w Finale B czyli o miejsca 5-8.  Tu nasi szermierze wygrali mecze z UKS Hajduczek Olsztyn oraz ostatni mecz z TMS Zagłębie Sosnowiec. Ostatecznie nasi chłopcy  wygrali jednym trafieniem 45-44 i zajęli bardzo dobre 5. miejsce. Jest to dla nas ogromny sukces oraz dobry prognostyk na kolejne lata.

Wszystkim zawodnikom oraz trenerom gratulujemy. Wyjazd współfinansowany był ze środków pochodzących z programu upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży z Gminy Nowa Wieś Wielka.

Źródło: Mateusz Górski, Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego "Szabla Brzoza"
 

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MIKOŁAJKOWY W SZABLI DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW 

W sobotę 5.12.2020 r. w Brzozie odbył się VII Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy w szabli dziewcząt i chłopców. W gościnne progi Szkoły Podstawowej w Brzozie zawitali zawodnicy z Warszawy, Grodziska Mazowieckiego, Konina, Poznania, Lublina, Olsztyna oraz Katowic.

Liczna ekipa UKS "Szabla Brzoza" dzielnie walczyła o jak najlepsze miejsca. W kategorii wiekowej 2007-2008 na podium stanęła Julia Gwoździńska, która zajęła 3m. W kategorii roczników 2009-2010 7. była Maria Rudowska. Wśród najmłodszych zawodniczek - roczniki 2011 i młodsi najniższy stopień podium podzieliły Nela Kukawka i Marcelina Górska. Wśród chłopców reprezentujących nasz klub najlepiej poradził sobie Jan Fiedorowicz,  który zajął 3. miejsce w kategorii 2009-2010 oraz w tej samej kategorii Franciszek Siemionow, który był 6. oraz Stanisław Siemionow - miejsce 8.

Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom biorącym udział w turnieju.

Turniej, z powodu pandemii, przejdzie do historii jako inny niż wszystkie, odbył się bez udziału publiczności, ale aby tradycji stało się zadość, odwiedził nas Św. Mikołaj, który rozdawał zawodnikom słodkości.

Za wsparcie naszej imprezy serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Nowa Wieś Wielka - Wojciechowi Oskwarkowi oraz Wójtowi Gminy Białe Błota - Dariuszowi Fundatorowi, Sołtysowi Brzozy i jednocześnie Przewodniczącemu Rady Gminy Nowa Wieś Wielka  - Waldemarowi Owczarzakowi, a także Dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Brzozie - Aleksandrowi Królikowskiemu oraz Staroście Powiatu Bydgoskiego - Wojciechowi Porzychowi.

Dziękujemy również Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Ministerstwu Sportu za wsparcie organizacji imprezy sportowej.

Źródło: Mateusz Górski, Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego "Szabla Brzoza"

 

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY 

3-4.10.2020 roku zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego "Szabla Brzoza" wzięli udział w XXVI Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych, która w tym roku odbywała się w Lublinie.  W zawodach, które mają rangę Mistrzostw Polski do lat 17, wzięli udział Mateusz Bilski, Mikołaj Fiedorowicz, Oskar Kwiatkowski i Mikołaj Przybylski. W sobotę odbył się turniej indywidualny, do którego zakwalifikowało się dwóch naszych zawodników. Oskar Kwiatkowski piął się wyżej bez żadnych problemów. Swoją przygodę z zawodami zakończył w walce o medal. Musiał uznać wyższość zawodnika z Konina. Oskar, podobnie jak na Mistrzostwach Polski do lat 20, zajął 6 miejsce. Mateusz Bilski również spisał się bardzo dobrze i zajął 23. pozycję. W niedzielę odbył się turniej drużynowy. Nasi szermierze ruszyli do walk z wielką determinacją. Wysiłek naszej czteroosobowej drużyny został nagrodzony i chłopcy zajęli bardzo dobre 5. miejsce.
Jesteśmy dumni z występu naszych zawodników, tym bardziej, że nie było łatwo się do nich przygotować.

Źródło: Mateusz Górski, Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego "Szabla Brzoza"

 

FINALOWA RUNDA PUCHARU POLSKI W ŁUCZNICTWIE BLOCZKOWYM I BAREBOW

W dniach 26-27 września 2020 r. w Żywcu odbyła się Finałowa Runda Pucharu Polski w Łucznictwie Bloczkowym i Barebow. Gminę Nowa Wieś Wielka i UKS "Sokół" Brzoza reprezentował w tych zawodach Zieliński Sebastian.  Po pierwszym dniu Sebastian zajmował odległe 17 miejsce. Drugiego dnia zawodów podczas strzelania pojedynków zawodnik Sokoła stanął na wysokości zadania i zakończył zawody na 9 miejscu. Po z sumowaniu wyników z całego Pucharu po czterech rundach (Sebastian Zieliński startował w trzech wymaganych do sklasyfikowania) zawodnik Sokoła zajął 18 miejsce z 39 starujacych w Pucharze.

Źródło: Sebastian Zieliński, Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego "Sokół" Brzoza

 

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW, XII MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI MASTERS

12-13 września 2020 r. Jakub Cisowski zawodnik Klubu Sportowego "Sokół" Brzoza wraz z trenerem udali się do Kielc gdzie rozgrywane były Mistrzostwa Polski Młodzików. W zawodach wystartowało 95 chłopców z całej Polski. Po dwóch dniach zmagań Jakub został 21 zawodnikiem w Polsce strzelając swój życiowy wynik.

W dniach 19-20 września w Policach odbyły się XII Miedzynarodowe Mistrzostwa Polski Masters. Wśród 40-latków w klasie łuk bloczkowy Sokoły z Brzozy reprezentował Sebastian Zieliński. Pan Sebastian zajął 6 miejsce w swojej kategorii.

23 września Jakub Cisowski udał się do Dobrcza na Miedzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W zawodach brali udział reprezentanci Dobrcza, Bydgoszczy, Gdańska, Gdyni oraz Kołobrzegu. Jakub stanął na wysokości zadania i zajął 3 miejsce będąc najlepszym zawodnikiem z Kujawsko-Pomorskiego.

Serdecznie gratulujemy. 

Źródło: Sebastian Zieliński, Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego "Sokół" Brzoza

 

III RUNDA PUCHARU POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH W ŁUCZNICTWIE

W dniu 25 lipca 2020 r. na obiektach Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Brzozie odbyła się III Runda Pucharu Polski Juniorów Młodszych w Łucznictwie. Organizatorem i gospodarzem był Uczniowski Klub Sportowy "Sokół" Brzoza. W zawodach udzial wzięło 161 zawodników z całej Polski, startując w dwóch grupach. Od samego początku prym w zawodach wśród chłopców jak i dziewcząt wiedli zawodnicy LKS Łucznik Żywiec. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z naszego województwa była Weronika Siwak z ULKS Zryw Dobrcz. Zawody odbyły się pod patronatem Wójta Gminy Nowa Wieś Wielka Pana Wojciecha Oskwarka. 
Podziękowania należą się także Panu Andrzejowi Kubiakowi Dyrektorowi Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy za upominki przygotowane dla najlepszych uczestników, firmie LechPod mającą swoją siedzibę w Białych Błotach za pomoc logistyczną, hotelom Pod Jesiotrem z Łabiszyna i Euro Hotel Białe Błota za bardzo dobre warunki stworzone zawodnikom oraz Studio Fryzur Adam Konieczny z Olimpina. Mamy nadzieję, że UKS "Sokół"Brzoza na dobre powrócił jako organizator zawodów łuczniczych na mapę Polski.

Źródło: Sebastian Zieliński, Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego "Sokół" Brzoza

 

II MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ "ŚLADAMI RYBAKA" POLICE

W dniach 18-19.07.2020 w Policach odbyła się druga edycja II Międzynarodowego Turnieju "Śladami Rybaka" w Policach. W turnieju tym udział wzięła reprezentacja UKS "Sokół" Brzoza. Łucznicy powrócili z turnieju z tarczą. Piotr Marchlewicz w konkurencji łuki baerbow zajął wysokie czwarte miejsce, młodzik Jakub Cisowski był piąty (łuk olimpijski). Jest to bardzo wytężony okres dla naszych łucznikow. Już 25 lipca na obiekcie w Brzozie odbędzie się III Runda Pucharu Polski Juniorów Młodszych a 26 lipca łucznicy udają się do Poznania na II Rundę Pucharu Wielkopolski. 


Źródło: Sebestian Zieliński, Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego "Sokół" Brzoza

 

II RUNDA PUCHARU POLSKI W ŁUCZNICTWIE BLOCZKOWYM I BAREBOW

W dniach 11-12 lipca 2020 r. w Brzozie rozegrana została II Runda Pucharu Polski w łucznictwie bloczkowym i barebow. W trakcie dwudniowych zmagań czterdziestu zawodników z Polski oraz zagranicy (Marcel Pavlik Słowacja) rywalizowało o punkty rankingowe Pucharu Polski. W trakcie trwania zawodów Dominik Nowak UKS Defmar Police wyrównał rekord świata (łuki barebow) uzyskując 301 pkt. 1×50 m i 588 pkt. 2×50 m, a nową rekordzistką Polski została Iga Dobija Zagrodzka z Karimy Przęsław uzyskując 273 pkt. 1×50 m i 536 pkt. 2×50 m. (łuki barebow). Warto zaznaczyć, iż debiut w oficjalnych zawodach zaliczył Piotr Marchlewicz mieszkaniec Solca Kujawskiego reprezentujący UKS Sokół Brzoza, zajmujac ósme miejsce w kategorii barebow.
Gratulujemy osiągniętych wyników i dziękujemy za udział w zawodach.

 

Źródło: Sebastian Zieliński, Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego Sokół Brzoza

 

PIERWSZA EDYCJA HISTORYCZNEGO TURNIEJU "ŚLADAMI RYBAKA"

W dniach 9-10.08.2019 r. w Policach odbyła sie pierwsza edycja historycznego turnieju „ Śladami Rybaka “. W turnieju udział wzięło czworo zawodników UKS Sokół Brzoza: Martyna Filipak (łuk olimpijski młodzik), Anita Nowicka, Sebastian Zieliński, Oskar Walczak (łuk bloczkowy). Miło nam poinformować, iż Martyna Filipak wygrała w kategorii młodziczek w tym historycznym turnieju. Anita Nowicka zajeła czwarte miejsce wśród kobiet łuki bloczkowe, a Sebastian z Oskarem zajęli dziewiąte miejsce wśród mężczyzn. W tym samym czasie równolegle rozgrywana była czwarta finałowa runda Pucharu Polski Łuków Bloczkowych. W klasyfikacji końcowej Pucharu Polski Anita zajeła siódme miejsce wsród kobiet, Sebastian 23 wśród mężczyzn biorąc udział w trzech rundach z czterech. Oskar biorąc udział w dwóch rundach zakończył Puchar Polski na 39 miejscu. 

Źródło: Sebastian Zieliński, Prezes UKS "Sokół Brzoza" 
 

PUCHAR WIELKOPOLSKI

W dniu 28.07.2019 r. młodsi łucznicy UKS "Sokół Brzoza" udali sie do Poznania na Puchar Wielkopolski. Pod opieką Pani Moniki Ksobiech łucznicy spisali się rewelacyjnie. Wśród dzieci (najliczniejsza grupa podczas zawodów) czwarte miejsce zajeła Wiktoria Ksobiech. Wśród chłopców siódme miejsce zajął Michał, a ósme Krzysztof Żarkowski. Wśród Młodzików bezkonkurencyjna okazała sie Martyna Filipak, z kolei wśród chlopców drugie miejsce zajął Jakub Cisowski. W rywalizacji juniorek młodszych trzecie miejsce zajęła Agata Urbańska. 

Stroje dla dzieci i opiekunow ufundowała Kobylarnia S.A Grupa Kapitałowa Mirbud. 

Źródło: Sebastian Zieliński, Prezes UKS "Sokół Brzoza" 

 

68 MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W ŁUCZNICTWIE W KRAKOWIE

W dniach 26-28.07.2019 r. Juniorzy UKS "Sokół Brzoza" Anita Nowicka, Oskar Walczak wraz z trenerem Sebastianem Zielińskim uczestniczyli w 68 Mistrzostwach Polski Juniorów w Łucznictwie, które odbywały sie w Krakowie. Podczas pierwszego dnia zmagań Anita wraz z Oskarem wywalczyli srebrny medal w mikstach (drużyny mieszane). W połfinale pokonali drużynę UKS Ósemka Kraków 2 w składzie Synowiec, Pieniążek. W pojedynku o złoto ulegli UKS Ósemka Kraków 1 ( Knapczyk, Wesołowska). W kolejnym dniu zmagań Anita z Oskarem rywalizowali o medale w konkurencjach indywidualnych. Anita w półfinale pokonała Wesołowską UKS Ósemka Kraków 112-109. W finale Anita pojedynkowała sie z jedynka MP Alicją Forajter LKS Tempo Stolarzowice ulegając 116-113. Tym samyn Anita została indywidualną V-ce Mistrzynią Polski Juniorow.

Mniej szczęscia miał Oskar, który już w połfinale trafił na zdecydowaną jedynkę turnieju oraz kadrowicza Filipa Szeląga KŁ A3D Toszek. Po przegranym pojedynku z Filipem, Oskarowi pozostała walka o brązowy medal MP. W walce o trzecie miejsce Oskar pokonał Konrada Synowca UKS Ósemka Kraków i został trzecim juniorem w Polsce. Stroje w ktorych wystapili zawodnicy wraz z trenerem ufundowała Kobylarnia S.A Grupa Kapitałowa Mirbud. 

 

Źródło: Sebastian Zieliński, Prezes UKS "Sokół Brzoza" 

 

MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW W GDAŃSKU
TURNIEJ Z OKAZJI 20-LECIA UKS "SOKÓŁ BRZOZA"

Pracowity weekend łuczników Sokoła Brzoza. W dniu 15.06.2019 Martyna Filipak oraz Jakub Cisowski uczestniczyli w Miedzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Gdańsku. Po bardzo dobrych zawodach zawodnicy zwiedzili Westerplatte i wrócili do Brzozy, aby przygotowywać się do kolejnych zawodów, które odbyły się 16 czerwca na boisku Szkoły Podstawowej w Brzozie. Był to turniej łuczniczy z okazji 20-lecia Uczniowskiego Klubu Sportowego "Sokół Brzoza", na którym obecny był również Wojciech Oskwarek Wójt Gminy Nowa Wieś Wielka, Waldemar Owczarzak Przewodniczący Rady Gminy Nowa Wieś Wielka oraz Kazimierz Oskwarek członek Komitetu założycielskiego. W obecności znamienitych gości oraz byłych zawodników i zawodniczek zawodnicy z Województwa Kujawsko Pomorskiego oraz Defmar Police i Rokis Radzymin rywalizowali w turnieju łuczniczym.

Nagrody ufundowali: Starosta Powiatu Bydgoskiego, SOUVRE POLSKA Nowy Wymiar Maeketingu z Inowrocławia, Marek Bulik transport ciężarowy, Studio Fryzur Adam Konieczny z Olimpina. Zdjęcia SIM [ON] Movie z Brzozy. 

 

Źródło: Sebastian Zieliński, Prezes UKS "Sokół Brzoza"

 

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW W SZABLI

Liczna reprezentacja Uczniowskiego Klubu Sportowego "Szabla Brzoza" wzięła udział w Mistrzostwach Polski Młodzików w szabli, które odbyły się w dniach 8-9 czerwca br. w Śremie. Pierwszy dzień zmagań to zawody indywidualne, gdzie bardzo dobrymi wynikami mogą pochwalić się chłopcy Mikołaj Fiedorowicz, który zajął 9. miejsce, a Mateusz Bilski - 15. Dzięki tak dobrym wynikom chłopcy w zawodach drużynowych zostali rozstawieni z numerem 4. W zawodach dziewcząt, dla których, w większości, był to pierwszy start w Mistrzostwach Polski najlepiej spisały się Lena Siemionow, która zajęła 37. pozycję oraz Julia Gwoździńska – 41. miejsce.

Jednak prawdziwe emocje przyniósł dopiero drugi dzień zmagań – turniej drużynowy. Dzięki wspaniałym walkom, odwadze i determinacji nasza drużyna w składzie Mateusz Bilski, Mikołaj Fiedorowicz, Remigiusz Mrozowicz i Mikołaj Przybylski pokonała zawodników TMS Zagłębie Sosnowiec i zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski! Jest to niewątpliwy sukces młodych zawodników i trenerów UKS „Szabla Brzoza”, który bardzo dobrze zwiastuje na przyszłość.

Drużyna dziewcząt w składzie Ines Grabarkiewicz, Julia Gwoździńska, Marta Retecka, Lena Siemionow uplasowała się  na 15. miejscu. Był to debiut naszej drużyny w zawodach o randze mistrzowskiej. Wszystkim zawodnikom gratulujemy udziału w turnieju.

Źródło: Mateusz Górski, Prezes UKS "Szabla Brzoza"

 

MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW W SZABLI W WARSZAWIE

17-18 maja 2019 r. odbyły się w Warszawie Mistrzostwa Polski Seniorów w szabli. Uczniowski Klub Sportowy "Szabla Brzoza "reprezentowali Damian Dzwoniarski i Mateusz Górski (na co dzień trenerzy) oraz debiutujący w zawodach w kategorii seniorów Wojciech Kruczkowski oraz Oskar Kwiatkowski. Po niezwykle zaciętych walkach prezentujących wysoki poziom szermierczy Damian Dzwoniarski zajął 10. miejsce, a Mateusz Górski wszedł do czołowej ósemki zawodów, ostatecznie zajmując 8. miejsce. Nasi młodzi zawodnicy zajęli odpowiednio: Oskar Kwiatkowski- 51, Wojciech Kruczkowski - 58. W niedzielę rozegrany został turniej drużynowy, w którym nasza reprezentacja zajęła miejsce 11. miejsce.

 

 

TURNIEJ O PUCHAR METROPOLII

10 maja 2019 r. o godzinie 10:00 na bydgoskim Stadionie Zawiszy, odbył się turniej piłkarski o puchar METROPOLII BYDGOSZCZ. Każda Gmina, wchodząca w skład Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz wystawiła 1 reprezentację chłopców z rocznika 2007. W turnieju wzięli również udział młodzi piłkarze z Gminy Nowa Wieś Wielka. W tym roku turniej miał szczególny charakter, ponieważ odbył się kilka dni przed wyjątkowym piłkarskim świętem. Miasto Bydgoszcz jest jednym z Miast Gospodarzy odbywających się w tym roku Mistrzostw Świata w Piłce Nożne do lat 20. W Bydgoszczy swoje mecze zagrają reprezentacje Francji, Włoch, Panamy, Mali, Arabii Saudyjskiej, Ekwadoru oraz Japonii. Podczas turnieju nie zabrakło emocji i sportowej rywalizacji. Ostatecznie w finale spotkały się zespoły Żnin oraz Bydgoszcz III. Ostatecznie po rzutach karnych zwyciezcą turnieju zostala drużyna Żnina.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce Żnin
II miejsce Bydgoszcz III
III miejsce Solec Kujawski

Serdecznie gratulujemy. Zawodnicy biorący udział w turnieju otrzymali od Organizatorów - Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz oraz CWZS Zawisza Bydgoszcz stroje sportowe z nazwą Gminy, którą reprezentowali oraz pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu.

 

 

TURNIEJ O PUCHAR KONIŃSKIEGO KLUBU SZERMIERCZEGO

W sobotę 6 kwietnia 2019 r. młodzi adepci szermierki zmagali się na konińskich planszach w czasie turnieju o Puchar Prezesa Konińskiego Klubu Szermierczego. Bardzo dobrym wynikiem może pochwalić się Mikołaj Fiedorowicz, który po zaciętych walkach wszedł do czołowej ósemki i ostatecznie zajął siódme miejsce. Pozostali zawodnicy również dali z siebie wszystko i zajęli kolejno:

W turnieju chłopców:
20. Mateusz Bilski
24. Mikołaj Przybylski
65. Łukasz Dahlman
 
W turnieju dziewcząt:
34. Ines Grabarkiewicz
41. Marta Retecka
45. Lena Siemionow
46. Zofia Czerebiej.

W sobotę oraz niedzielę młodzi szermierze byli także wolontariuszami podczas odbywających się w Toruniu Mistrzostw Świata kadetów i juniorów w szermierce. Nasi zawodnicy bez namysłu i z ogromnymi chęciami do pomocy wyrazili chęć wzięcia udziału w wolontariacie w czasie zawodów światowej rangi. Młodzi szermierze aktywnie pomagali w przebiegu zawodów w szabli męskiej oraz damskiej do lat 17 i do lat 20. Zdobywali również cenne doświadczenia obserwując walki starszych zawodników.

 

Źródło: Mateusz Górski, Prezes UKS "Szabla Brzoza"

 

MISTRZOSTWA POWIATU BYDGOSKIEGO W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW

Dnia 7 marca 2019 r. w Solcu Kujawskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w koszykówce chłopców. W zawodach wzięli udział mistrzowie gmin terenu Powiatu Bydgoskiego. Był to turniej „każdy z każdym”. Reprezentanci Szkoły Podstawowej w Brzozie zremisowali 1-szy mecz z SP Żołędowo (15:15), z którym na koniec turnieju zmierzyli się w finale i zwyciężyli 23:8. Punkty w finale zdobyli: Kamil Dolny (8),  Jakub Zawadzki (6), Oskar Kwiatkowski (5), Igor Guzikowski (2) oraz Mikołaj Czerebiej (2). Koszykarze z Brzozy zostali Mistrzami Powiatu Bydgoskiego i awansowali do zawodów wojewódzkich w Bydgoszczy.

Skład drużyny;
-Oskar Kwiatkowski
-Kamil Dolny
-Jakub Zawadzki
-Dominik Depka-Prondodźiński
-Damian Ciesielski
-Mikołaj Czerebiej
-Igor Guzikowski

Gratulujemy zespołowi oraz Panu Mateuszowi Górskiemu opiekunowi zespołu.

 

 

 

 

zamknij x

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej jak je wyłączyć.