Dziś jest niedziela, 24 czerwca 2018     12:57:43
Imieniny: Jana, Danuty, Janiny
Województwo kujawsko-pomorskie Powiat Bydgoski Biulentyn Informacji Publicznej

Dane Urzędu

Urząd Gminy Nowa Wieś Wielka
ul. Ogrodowa 2,
86-060 Nowa Wieś Wielka
tel. (52) 320 68 68
fax: (52) 320 68 50
e-mail: kancelaria(at)nowawieswielka.pl

NIP: 953-22-15-757
Regon: 000539644

Godziny pracy Urzędu:

poniedziałek: 7:15 - 15:15
wtorek: 7:15 - 16:15
środa: 7:15 - 15:15
czwartek: 7:15 - 15:15
piątek: 7:15 - 14:15


więcej informacji
Jesteś tutaj: Aktualności >

Przywrócenie przejścia.

13 września 2017 08:03:00 Przywrócenie przejścia.

Przywrócenie przejścia.

Szanowni Państwo, Pan Antoni Zych oraz Sygnatariusze pisma w sprawie przywrócenia przejścia przez tory kolejowe przez ul. Leśną w Nowej Wsi Wielkiej.
W odpowiedzi na Państwa pismo pragnę poinformować o działaniach podjętych w sprawie przywrócenia przejścia przez tory kolejowe w ciągu ul. Leśnej w Nowej Wsi Wielkiej. W ubiegłym roku, podczas spotkań z Mieszkańcami „Osiedla Słonecznego" w NoWej Wsi Wielkiej, z inicjatywy przedstawicieli Urzędu Gminy, poruszono również problem przechodzenia przez tory kolejowe poza przejściem w ciągu Alei Pokoju. Zadeklarowano wówczas rozpoznanie możliwości przywrócenia przejścia w ciągu ul. Leśnej oraz podjęcie działań nad jego ewentualnym wykonaniem. Po wstępnej odmowie ze strony PKP udało się doprowadzić do stworzenia specjalnej komisji, w której oprócz pracowników różnych spółek związanych z kolejnictwem wziął również udział reprezentant Wójta Gminy. W pierwszym półroczu bieżącego roku wypracowano stanowisko, zgodnie z którym pojawiła się możliwość wybudowanie takiego przejścia. Dalsze rozmowy i uzgodnienia szły w stronę stworzenia chronionego szlabanami przejścia dla pieszych oraz przejazdu dla rowerzystów. Dalsze wspólne działania wymagają opracowania dokumentacji i znalezienia środków na sfinansowanie całego przedsięwzięcia (koszt oscyluje wokół miliona zł). Ze względu na przerwę w pracach Rady Gminy na pierwszej po wakacjach sesji, w dniu 7 września, przyjęto zmiany w budżecie Gminy pozwalające na wykonanie projektu. Dalsze czynności, zmierzające do sfinalizowania całego przedsięwzięcia, będą kolejno podejmowane.
W kontekście omówionych powyżej działań bardzo się cieszę z tak szerokiego poparcia naszej inicjatywy. Zrealizowanie przejścia przez tory kolejowe w ciągu ul. Leśnej nie tylko ułatwi codzienne funkcjonowanie Mieszkańcom i osobom, które chodzą (lub jeżdżą wózkami inwalidzkimi i rowerami) po tej części Nowej Wsi Wielkiej, ale przede wszystkim radykalnie poprawi bezpieczeństwo komunikacyjne tej części naszej Gminy, a to jest dla mnie sprawa najważniejsza. Tak duża ilość podpisów popierających te ideę jednoznacznie świadczy o naszym tożsamym myśleniu i wspólnej trosce o siebie.

Wójt Gminy Nowa Wieś Wielka
Wojciech Oskwarek

Wróć

Galeria

Filmy

Musisz zainstalowa Flash Player'a oraz włączyć obsługę JavaScript.
Dla Biało-Czerwonej.
Dla Biało-Czerwonej.
Życzenia Świąteczno-Noworoczne.